To je bomba, jedu do Bombaje!

24.2. 2017, 0:17

To je bomba, jedu do Bombaje! Zářivé barvy, vůně indického jídla a neustálé troubení aut. To byly mé první myšlenky, když jsem se dozvěděla svou destinaci v rámci programu You-Explore, do kterého jsem byla vybrána (ještě jednou velké díky Zenithu).

You-Xplore je pracovní výměnný program skupiny Publicis One, který umožnuje vybraným talentovaným zaměstnancům navštívit jednu z našich kanceláří v zahraničí. Jedná se o perfektní příležitost jak poznat místní mediální trh, zjistit nové trendy v oboru, seznámit se s kulturními odlišnostmi, obohatit všeobecný rozhled a vytvářet nové kontakty v rámci agentury. Výměna je dvoustranná, účastník tedy nejen vycestuje, ale také přivítá kolegu ze zahraničí u sebe doma. Aby byl zážitek co možná nejpestřejší, přijede účastníkovi jiný kolega, než kterého sám navštívil.

Po dobu 2 týdnů tak budu bydlet u své indické kolegyně a ve všední dny s ní chodit do kanceláře, účastnit se schůzek s klienty a dodavateli či interních brainstormingů. Ve volném čase mě pak bude Pragnya přibližovat běžný život v Bombaji. Ukáže mi nejenom klasické turistické destinace, ale také místa, kam se cizinec běžně sám nedostane. Mimo jiné se těším na to, že mě naučí vařit indická jídla a dá mi lekci bollywoodského tance.

Jsem si jistá, že na mě v Indii čeká spousta nevšedních zážitků a nejspíš budu muset nejednou vystoupit ze své zóny komfortu. Právě dočítám knihu Šantaram (mimochodem má 745 stran a řadí se tím vedle učebnic mikro- a makroekonomie k nejdelším knihám, co jsem kdy přečetla), která poutavým příběhem odhaluje atmosféru Bombaje 80. let a indickou kulturu. Doufám, že mě kniha na cestu alespoň trochu připravila a nečeká mě přespříliš velký kulturní šok. Ještě se musím naučit kývat hlavou a můžu vyrazit!

 

Kývání hlavou – video z YT: https://www.youtube.com/watch?v=0RaBxH_MKQI

 

Anežka Kervitcerová

Junior Media Consultant

AKTUALITY