Vzpomínky na Indii

5.6. 2017, 14:45

Naše konzultantka Anežka Kervitcerová se před nedávnem vrátila z výměnného pracovního programu You-Xplore v Indii. Zeptali jsme se jí, jak se jí tam líbilo. Více informací o programu naleznete v předešlém článku zde.

Doporučila bys You-Xplore ostatním kolegům?

Určitě, díky programu jsem se nejenom pracovně posunula, ale taky poznala spoustu inspirativních lidí a zažila s nimi hodně legrace.

Jak vypadal Tvůj běžný den v Bombaji?

Dopoledne jsem se většinou věnovala svým klasickým pracovním povinnostem z České republiky a odpoledne jsem trávila s kolegy v digitálním oddělení, kde pracuje Pragnya, která se o mě starala. Dozvěděla jsem se, jak funguje místní kancelář, představili mi specifika indického trhu a ukázali mi zajímavé případové studie svých klientů. Také jsem se díky nim více ponořila do výkonnostního marketingu. O víkendu mně kolegové ukázali nejdůležitější kulturní památky Bombaje a vzali mě na ochutnávku indických jídel.

Zmínila jsi specifika indického trhu, mohla bys nám uvést nějaký příklad?

Indie patří mezi největší ekonomiky světa, je druhou nejlidnatější zemí světa a bývá považována za jednu z potenciálních supervelmocí. Z hlediska online marketingu jsou zde do budoucna otevřeny velké možnosti. V současné době je však např. penetrace internetu na úrovni 35 %, takže se místní obyvatelé zatím v podstatě učí vyhledávat na internetu. Velikou oblibu však mají sociální sítě. Dá se říct, že každý, kdo má přístup k internetu, má účet alespoň na jedné z nich.

Úloha digitálního oddělení v Indii tedy asi není úplně lehká?

Ano, nejčastěji klienti využívají služby SEM a SEO, dalších možností online reklamy se zatím docela zdráhají. Neznamená to ale, že by naši kolegové v Indii neměli co na práci. Vedle samotného trhu v Indii spravují také kampaně klientům napříč kontinenty Asie, Evropy i Ameriky.

Jak tě mezi sebe kolegové přijali?

Výborně, byli nadšení, že mají na návštěvě blondýnku z Evropy. :-)

Plánuješ se do Indie někdy vrátit?

Ráda bych. Pragnya mě pozvala na svou svatbu, kterou bude mít za půl roku. Snad mi to vyjde!

Výměna je oboustranná, kdo za Tebou přijede do Prahy?

Na konci května za námi zavítá Matthew ze Sydney. O tom, jak se těší na české pivo si můžete přečíst na jeho blogu zde.

 

AKTUALITY