ZenithOptimedia sestavuje celosvětový žebříček sportovních týmů

2013-08-05 00:00:00

Na Facebooku má FC Barcelona 43 milionů fanoušků a na Twitteru ho sleduje 9,1 milionu lidí. Konkurenční tým Real Madrid zaujímá v celosvětovém žebříčku agentury ZenithOptimedia druhé místo – na Facebooku má 38 milionů fanoušků, na Twitteru pak 7,9 milionu příznivců.

Agentura ZenithOptimedia využila vlastního nového výzkumného a analytického nástroje Socialtools a sestavila Sociální ligu, v níž jsou sportovní týmy z celého světa seřazeny podle své popularity na sociálních sítích. Socialtools je nepřetržitě aktualizovaná aplikace, která monitoruje výkonnost značky na Facebooku, Twitteru a YouTube. Generuje přes 100 aktualizovaných panelů, na nichž je vizuálně znázorněna výkonnost značky na sociálních sítích v porovnání s konkurencí a celkově s danou kategorií.

Horním příčkám Sociální ligy vévodí evropské fotbalové týmy, jelikož mají množství příznivců po celém světě. V první pětici na Facebooku jsou FC Barcelona, Real Madrid CF, Manchester United, Chelsea FC a AC Milan. 31 % fanoušků těchto týmů pochází z Brazílie, Indie, Indonésie, Mexika a Spojených států a pouhých 7 % z Itálie, Španělska a Velké Británie, kde týmy sídlí.

FC Barcelona má na Facebooku víc fanoušků v Indonésii (4,1 milionu), Mexiku (3,0 milionu), Spojených státech a Brazílii (v obou po 1,9 milionu), než kolik jich má na domácím trhu, ve Španělsku (1,7 milionu). Je tomu tak především proto, že tyto trhy jsou velké – Mexiko, Spojené státy a Brazílie představují 27,8 % z celkového počtu uživatelů Facebooku a 16,1 % fanoušků FC Barcelona. Indonéských fanoušků FC Barcelona je 9,3 %, což představuje 4,9 % uživatelů Facebooku, a tak klub nedávno spustil i indonéskou jazykovou verzi svých oficiálních internetových stránek.

Pro další informace kontaktujte

Double-U PR, s. r. o.

www.double-u.cz

Tomáš Iľko

Senior PR Consultant

E-mail: tomas.ilko@double-u.cz

Tel.: +420 733 529 496

 

Adéla Varga Kubaštová

PR Consultant

E-mail: adela.kubastova@double-u.cz

Tel.: +420 739 496 293


 

AKTUALITY