Coty jmenovala ZenithOptimedia Group svou globální mediální agenturou zajišťující nákup reklamního času a prostoru

2015-06-25 00:00:00

Díky tomuto vítězství si mediální síť Publicis Groupe udrží obchodní činnost v Německu a Rakousku a svůj desetiletý vztah se společností Coty rozšíří převzetím dalších 13 trhů po celém světě. Globální smlouva zahrnuje tři regiony – Severní Ameriku, západní Evropu a střední a východní Evropu (včetně České republiky a Slovenska) – a patří do ní klíčové trhy společnosti Coty, zejména Spojené státy, Spojené království a Německo.

ZenithOptimedia získala tuto práci po vítězství v globální soutěži proti dalším třem konkurentům. Vznikne specializovaný tým složený z odborníků z celé ZenithOptimedia Group, který bude řídit tuto obchodní činnost. Tým bude mít na starosti globální strategii pro Coty a bude se starat o všechna její offline média. Digitální komunikaci bude ZenithOptimedia spravovat ve spolupráci s dalšími agenturami společnosti Coty. 

ZenithOptimedia Group bude mít na starosti mediální komunikaci všech vlajkových značek společnosti Coty, mezi něž patří Adidas, Calvin Klein, Chloé, Davidoff, Marc Jacobs, OPI, Playboy, Rimmel a Sally Hansen.

Smlouva nabude účinnosti 1. července a ZenithOptimedia Group na jejím základě pro Coty povede program digitální transformace, jelikož společnost se snaží vytěžit maximum z příležitostí, které nabízejí digitální platformy a nové technologie.

„Volba globálního agenturního partnera je v souladu s naší globální strategií efektivity a je to další krok směrem k našemu plánu znovu investovat do našich vlajkových značek. Opravdu na nás zapůsobil zápal a nadšení ZenithOptimedia. Ukázali sílu napříč všemi mediálními dovednostmi, zejména v analýze dat, a prokázali zcela jednotný a transparentní přístup k mediální komunikaci,“ řekl Bart Becht, předseda představenstva a dočasný generální ředitel společnosti Coty.

„Skutečně nás těší, že můžeme rozšířit naši dlouhodobou spolupráci s Coty. Je to vedoucí společnost v oblasti parfémů, kosmetiky a péče o pleť a tělo a my jsme nadšení, že budeme mít možnost jim pomoci posunout se v marketingu a komunikaci na další úroveň. Toto vítězství je jasný důkaz našeho přístupu Live ROI a našeho zcela integrovaného způsobu práce,“ uvedl Adrian Sayliss, globální provozní ředitel skupiny ZenithOptimedia.

 

O Coty Inc.

Coty je vedoucí globální společnost v oblasti krásy. Ve fiskálním roce, který skončil 30. června 2014, měla čistý příjem 4,6 miliardy USD. Coty byla založena v roce 1904 a je to společnost zaměřující se čistě na hravou kosmetiku, do jejíhož portfolia patří známé vůně, přípravky na líčení a výrobky pečující o pleť a tělo, které se prodávají ve více než 130 zemích a oblastech. Nabídka výrobků Coty zahrnuje takové globální značky, jako je Adidas, Calvin Klein, Chloé, Davidoff, Marc Jacobs, OPI, Philosophy, Playboy, Rimmel a Sally Hansen.

Více informací o společnosti Coty Inc. najdete na www.coty.com.

O ZenithOptimedia

ZenithOptimedia (www.zenithoptimedia.com) je vedoucí globální síť poskytující mediální služby s 262 kancelářemi v 74 zemích. Jsme součástí Publicis Groupe, třetí největší komunikační skupiny na světě a druhé největší mediální poradní a nákupní skupiny. ZenithOptimedia je první agentura, která uplatňuje přísný a objektivní přístup za účelem zvýšení efektivity výdajů na reklamu, a klientům zajišťuje nejlepší možnou návratnost jejich investic do komunikací. Tato strategie je podporována jedinečným přístupem k rozvoji a implementaci strategie napříč celým spektrem placených, vlastních a získaných kontaktních bodů – plánovacím procesem Live ROI. Skupina společností ZenithOptimedia svým klientům poskytuje celou škálu integrovaných schopností napříč plánováním marketingové komunikace, optimalizací hodnoty, performance médii a vytvářením obsahu. Mezi naše klíčové klienty patří Aviva, Bacardi Martini, Clarins, Kering, Lactalis, L’Oréal, LVMH, Nestlé, Oracle, Reckitt Benckiser, Richemont Groupe, SCA, Sanofi, Toyota či 21st Century Fox.

 

 

Pro další informace kontaktujete:

Tomáš Iľko

Senior PR Consultant

E-mail: tomas.ilko@double-u.cz

Tel.: +420 733 529 496

www.double-u.cz

 

AKTUALITY